Още два четвъртфиналисти в Шампионската лига ще станат ясни днес. Барселона и Арсенал не впечатлиха в първите мачове срещу Наполи и Порто и сега нямат право на грешка, ако искат да продължат в елиминациите.

Арсенал загуби първия мач срещу Порто с 0:1 в Португалия и сега трябва да търси победа с два чисти гола разлика, за да може да продължи напред без да се стига до продължения. В първия мач Порто победи с гол на Галено в добавеното време.

Барса не успя да победи Наполи в Италия, въпреки страхотния натиск, който наложи тима през първото полувреме. Мачът завърши 1:1 след попадения на Левандовски за каталунците и на Осимен за домакините.

За четвъртфиналите вече се класираха Реал Мадрид, Манчестър Сити, ПСЖ и Байерн Мюнхен.

Ако се стигне до равенство в общия резултат следват две продължения от по 15 минути, а ако и те не излъчат победител ще се стигне до дузпи.