ПСЖ попиля Байерн с 3:0 в Париж и показа, че размерът на парите понякога има значение. Атомното трио за милиони в лицето на Неймар, Мбапе и Кавани буквално разказа играта на баварците, които изглеждаха жалки във френската столица в мача от група B на Шампионската лига. Тримата бяха в основата на категоричната победа, която можеше да бъде и още по-изразителна, но Неймар пропусна поне още два чисти гола.

Домакините вкараха ранно попадение още във 2-та минута чрез Дани Алвеш. Неймар проби и изведе сънародника си, който матира вратаря на гостите. Отук до края Байерн повече владееше топката, но стана жертва на повсеместната преса на френския тим и много трудно стигаше до добри позиции. Контрите на бързите нападатели на ПСЖ пък разсичаха тромавата отбрана на отбора на Анчелоти. В 31-та минута Мбапе бе изведен отдясно и върна на Кавани, който с отмерен шут от 20 четра за втори път опъна мрежата. В 63-та минута чудото Мбапе бе в основата и на третия гол. Той счупи кръста на охраняващия го защитник, подаде късо към Неймар, бранител на Байерн спря топката, но връхлитащия бразилец отблизо не прости на гостите.