Ботев извърши малък подвиг, след като направи страхотен обрат с 2:1 срещу Левски в дербито от поредния кръг на Първа лига в Коматево. Победата бе първа за канарчетата у дома от началото на сезона и дойде след седмица на раздори между фенове и хора от управлението на клуба, завършила с оставки на Общото събрание на Сдружението по-рано през деня. Мачът не се развиваше добре за жълто-черните, които губеха с 0:1 на почивката, но с много хъс и характер отборът на Николай Киров стигнаха до заслужена победа през второто полувреме.

Канарчетата започнаха по-активно и отправиха 2-3 далечни удара към вратата на Любенов. Най-напред Ндонгала опита мерника си, но бе неточен, след това отново той пробва рефлекса на вратаря на сините, който бе много добре пласиран и улови. В 17-та минута канарчетата разиграха добра атака през центъра, Неделев стреля, но над гредата.

Сините отвърнаха с пробив на Мапуку, завършил с центриране право в ръцете на Чворович. В 25-та минута гостите поведоха. Прохазка изведе Обертан отдясно, той центрира остро по тревата и Яблонски засече в мрежата. Този гол стресна домакините, които така и не успяха да застрашат сериозно вратата на сините до края на първото полувреме. Левски пък пропусна още две отлични възможности. Най-напред Обертан проби отляво и подаде на непокрития Цветкович, който стреля силно, но Чворович изби. След това Цветкович центрира отдясно и Мапуку с глава стреля покрай гредата.

След почивката Ботев отново започна по-активно и този път имаше късмет. В 64-та минута след многоходова акция през центъра Неделев стреля от 20 метра, вратарят Любенов не можа да хване топката, която мина между краката му и влезе в мрежата. Веднага след попадението феновете на Ботев озариха терена с факли, а един от тях нахлу на терена и трябваше да бъде озаптен от служителите на реда. В ответната атака Левски едва не вкара втори гол. Отбраната на Ботев изпусна Обертан, който проби отдясно и нацели страничната греда.

Окрилени от попадението канарчетата осъществиха пълен обрат в 77-та минута след страхотна атака. Ндонгала изведе триково Марин отляво, левият защитник центрира към далечната греда, Виана овладя перфектно и върна триково към непокрития Балтанов, който отблизо препарира Любенов. До края отбраната на домакините парира успешно опитите на сините да изравнят и така Ботев се поздрави с крайния успех.

БОТЕВ ПД - ЛЕВСКИ 2:1

0:1 Яблонски 251 1:1 Неделев 64, 2:1 Балтанов 77

БОТЕВ (ПД): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана

ЛЕВСКИ: Александър Любенов, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Жуниор Мапуку