Кметът Здравко Димитров ще инспектира днес ДГ „Елица“. Забавачката бе затворена от РЗИ за авариен ремонт. Заедно с градоначалника ще бъде и зам.-кмета по строителство Пламен Райчев и зам.-кмета по образование Стефан Стоянов.
Както съобщихме, заповедта за затварянето на детското заведение е разписана от РЗИ, тъй като условията в нея не отговарят за отглеждане на деца. Основната причина е покривът, който е изключително лошо състояние.
На последната сесия трябваше да се гласуват средства за ремонта на покрива, но предложението бе бламирано заради спор между групата на ГЕРБ и администрацията за средства на районните кметове.
За актуализацията на бюджета гласуваха ГЕРБ и още няколко съветника. За да не стоят децата без градина от Община Пловдив ще пуснат поръчка по директно договаряне, с което да се стартира веднага ремонта.
Освен ремонт на покрива, успоредно ще се обновят помещенията, така че да могат да поемат още 100 деца наесен.
ДГ "Елица" е единствената, в която се обучават деца със специални нужди, но техните занимания са в основната сграда и няма да бъдат засегнати от ремонта
Още от категорията
Виж всички
Коте, блъснато от кола в Пловдив, се бори за живота си: Белчо се нуждае от спешна операция
Улиците на Пловдив в жегата: Асфалтът "гори" с 67 градуса
Акценти
Виж всички
Откриха шарка по овце и кози в Първомайско
Илияна Йотова обяви: Ще се кандидатирам за президент