Община Пазарджик получи дарение на 2 606 броя почистващи и дезинфектиращи препарати от „Рефан България“ ЕООД. „Геловете за ръце и спрейовете без отмиване са предоставени на здравните заведения и социалните услуги, които се намират на територията на общината.
Изказвам своята благодарност на на фирмата за указаната подкрепа и дарението, което в настоящият момент е изключително необходимо и полезно в превенцията срещу COVID – 19“, коментира кметът Тодор Попов.
Фирмата е предоставила на Община Пазарджик 1058 броя дълбоко почистващ гел за ръце, на стойност 3 174 лева, 805 броя дълбоко очистващ гел за ръце за 5635 лева и 743 броя спрей за почистване на ръце без отмиване за 4458 лева. Общата стойност на дарението на „Рефан България“ЕООД възлиза на 13 267 лева.
„Дарението е разпределено, според нуждите им, на здравните заведения и на социалните услуги, които Община Пазарджик администрира, защото знаем колко е важно в този момент превенцията и дезинфекцията, след разхлабването на мерките и по-свободния режим на движение“, коментира кметът Тодор Попов.

Ето и учрежденията и институциите, които бяха изцяло осигурени с дълбоко почистващи продукти на РЕФАН:
529 бройки от Дълбоко почистващия гел за ръце от 50 мл Caribbean Lemon и още толкова от Passion Fruit бяха осигурени за всички служители на Община Пазарджик плюс всички домове за социални услуги в общината, а именно "Дом за стари хора с отделение за лежащо болни", "Дом за стари хора в с. Главница", "Център за временно настаняване", "ЦНСТДМ без увреждания 3- 29г.", "ЦНСТДМ с увреждания 3-29г.", "ЦНСТДМ с увреждания Дияна Пашова", ЦНСТДМ без увреждания в с. Звъничево".
За МБАЛ Пазарджик бяха осигурени 805 бройки по 200 мл от Дълбоко почистващия гел за ръце РЕФАН", а за МБАЛ, ДКЦ Хигия и "МБАЛ и ДКЦ Здраве" бяха осигурени "Спрей за почистване на ръце без отмиване от 125 мл"
Още от категорията
Виж всички
Обявиха кога ще изплащат пенсиите за ноември
Мъж и жена загинаха при тежка катастрофа край Тервел
Представител на ВСС отрича заплатите да са по 20 000 лв.
Акценти
Виж всички
Представител на ВСС отрича заплатите да са по 20 000 лв.
Проф. Николай Белев – хирургът, който лекува с човещина
Почина директорът на БАБХ