В края на тази година ще бъде предложено да се въведат актуални имена на спирките на масовия градски транспорт в Пловдив, разбра TNS.bg. Промяната е продиктувана от възникналия дебат, в който читатели се възмутиха от комичното произношение на някои имена на спирките в новата система за озвучаване на автобусите.

"Комичните грешки, които сега се чуват, се дължат на факта, че машина автоматично превръща написаното като текст във звук. Ние не можем на този етап да изискваме да се поправят тези недоразумения, защото това ще значи испанската фирма, която работи транспортния проект, да се забави още повече", коментира кметът на Пловдив Иван Тотев.

По думите му, испанците са много трудни за работа.

В момента се събират данни и се работи по това. До края на годината, когато проектът бъде предаден за управление на Общината, ще има възможност да се внесат необходимите корекции, поясни той.

Тотев даде пример със спирките „Папараци” и „Срещу Папараци”, които от 2017 година ще бъдат  преименувани на "Раннохристиянска базилика" и „Срещу Раннохристиянска базилика”.

Освен това в Тракия вече има спирка „Авиационен музей”, въпреки че той още не е преместен в града.

Управата разкри, че е готова да замени смешния компютърен глас с такъв на професионален актьор, но всичко това може да се случи, след като испанците приключат с внедряването на проекта.

„В транспортната схема на Пловдив също ще има изменения”, обяви кметът. Някои автобуси ще бъдат с удължени маршрути до места извън територията на Общината.

Засега се знае, че ще има линия от градския транспорт, която ще обслужва Индустриална зона - Радиново, а друга ще отива до Браниполе или поне до кръговото движение преди  селото.

Още новини четете ТУК

TNS.bg