
В периода 28 март - 20 април се планира провеждането на първата за 2016 г. масова пролетна акция по дезинсекция на тревни площи срещу акари/кърлежи в Пловдив. Екипите на ОП „Дезинфекционна станция“ ще обработят близо 6 000 декара тревни площи, като приоритет ще имат дворовете на детски и учебни заведения, градските паркове и градини, много междублокови пространства.
При благоприятни метеорологични условия на 29 и 30 март териториите по бреговете на р. Марица в рамките на Пловдив ще се обработят срещу възрастни форми на комари.
За последния ден на месец март са запланувани акции по дезакаризация на площадките за свободно разхождане на домашни кучета и растителна защита на декоративната растителност в Пловдив срещу листни въшки.
Екипите на ОП „Дезинфекционна станция“ ще работят с разрешени за използване биоцидни препарати, в разрешената им за употреба концентрация. Карантинният срок е 24 часа.
TNS.bg
Още от категорията
Виж всички
Драстични разлики между държавните заплати и тези в частния сектор в редица места в страната

Товарен влак прегази железничар на гара Мездра

Акценти
Виж всички



Изведнъж стана ясно, че са пълни идиоти


Над 3000 деца минават месечно през Детското спешно в Пловдив

Спартак хвърли бомбата за Купата и обърна Пирин у дома


Темите на Traffic News
