Правителството одобри допълнителен трансфер от 161.6 млн. лв. по бюджета на Националния осигурителен институт, съобщиха от пресцентъра на служебния кабинет.
"Средствата ще се използват по мярката "60 на 40" за изплащане на средства за запазване на заетостта на работници и служители в засегнатите от пандемията от коронавирус икономически сектори", се казва в решение на МС.
Чрез отпускането на допълнителния финансов ресурс около 80 000 работници и служители ще запазят своята заетост.
Още от категорията
Виж всички
Финансов хаос за 2 млрд. в общините! Имоти на безценица и плащания „на сляпо" - Сметната палата с поразителен доклад