Япония взриви новата си ракета минути след старта й. Изпращането на команда за самоунищожение се е наложило заради отказ на единия от двигателите да стартира при втора фаза.
57-метровото съоръжение трябваше да изведе в орбита наблюдателен сателит. Това е първата японска ракета от 30 години насам. Тя беше представена като по-евтина алтернатива на „Фалкон” на компанията „Спейс екс”. Случилото се е значителна стъпка назад в опитите да бъде отнет монопола на Илън Мъск в тази сфера.
Още от категорията
Виж всички
От първо лице: Читател на TrafficNews показа мащаба на бедствието във Венецуела ВИДЕО и СНИМКИ