Руската частна военна компания (ЧВК) "Вагнер" увери днес, че централата й в Санкт Петербург работи нормално - два дни след метежа, обявен и впоследствие прекратен от ръководителя на групата Евгений Пригожин, предаде Франс прес.
"Въпреки събитията, които се случиха, (централата) продължава да функционира нормално, в съответствие със законодателството на Руската федерация!", пише в изявлението.
То бе публикувано в момент, когато съдбата на ЧВК "Вагнер" - между разформироването на групата, нейното интегриране в руската армия или запазването на сегашния й статут - остава несигурна, отбелязва АФП.
Още от категорията
Виж всички
Спасиха 33 души след опустошителните трусове във Венецуела, хиляди са в неизвестност
Украйна порази още рафинерии, руските атаки не спират