Премиерът на Нова Зеландия Джасинда Ардерн въведе 3-дневен локдаун в Окланд, след като бяха съобщени три нови случая на COVID-19.
Новите ограничения включват гражданите да не напускат домовете си, освен ако не се налага да купуват храна или да извършват спешна работа.
"Победихме вируса и ще го победим отново", каза Ардерн на пресконференция.
Масовата ваксинация в Нова Зеландия трябва да започне на 20 февруари, тъй като са осигурени необходимите количества ваксина Pfizer.
Още от категорията
Виж всички
Спасиха 33 души след опустошителните трусове във Венецуела, хиляди са в неизвестност
Украйна порази още рафинерии, руските атаки не спират