В Полша от новогодишните фойерверки загинаха двама души и възникнаха около 700 пожара, съобщи говорителят на Държавната пожарна служба Карол Кежковский, цитиран от местни медии.
"В навечерието на Нова година бяха регистрирани около 700 пожара, причинени от фойерверки. Най-често имаше пожари в кофи за боклук, жив плет и автомобили", каза Кежковски. По думите му в резултат на пожарите са ранени седем души, двама са загинали. Огънят е нанесъл щети на 12 коли. Общо пожарникарите са били повикани над 1200 пъти, като 149 обаждания се оказаха фалшиви.
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.