Ботев разби Славия с 3:1 в мач от последния кръг в Група А на втората осмица. Въпреки успеха канарчетата останаха втори в групата, след като Верея спечели гостуването си на Монтана с 3:2 и запази преднината си от 1 точка. Жълто-черните изковаха победата си с отлична игра през първото полувреме, когато паднаха и трите им гола. Въпреки че започнаха без Неделев, който влезе като резерва след почивката, домакините правеха каквото си поискат с неадекватната отбрана на Славия. Вутов, Виана, Бризола и Косоко действаха много енергично и нестандартно, с едно докосване, а и трите попадения бяха изключително красиви.

В 7-та минута канарчетата пропуснаха първата си възможност. Виана проби отляво и подаде ниско към връхлитащия Вутов, който триково насочи топката към вратата, но тя мина покрай гредата. Само две минути по-късно Вутов се прояви по идентичен начин, като с пета изведе Бризола зад отбраната. Бразилецът разпечата вратата на белите с мощен шут с десния крак за 1:0. В 15-та минута Ботев вкара втори гол. Виана взе една топка пред пеналта на Славия и с отличен параболичен удар матира вратаря Кирев. В 39-та минута вратарят на гостите Марио Кирев тръгна да лъже Виана в полето си, бразилецът му отне и върна към Косоко, който с мощен шут вкара трети гол за Ботев.

След почивката жълто-черните обяснимо намалиха темпото и Славия успя да вкара почетно попадение. В 68-та минута Божидар Васев центрира в наказателното поле на Ботев, където Виана не успя да избие топката с глава, а след това тя рикошира в главата на Радослав Апостолов и влетя във вратата на Георги Георгиев.

Ботев ще играе в полуфиналите за 7-то място, което осигурява бараж за Лига Европа. Канарчетата ще срещнат първия от Група Б, мачовете в която са утре. Възможните противници на пловдивския тим са Пирин или Берое.

Ботев - Славия 3:1