Ботев направи огромна крачка към финала за 7-то място, даващо право на бараж за Лига Европа. Жълто-черните изиграха отличен мач и отнесоха гостуващия Берое с 3:0. Срещата реванш е в петък в Стара Загора, а победителят ще играе със спечелилия от двойката Верея - Пирин. 7-ят в класирането ще се бори за място в Лига Европа срещу отбор от първата шестица, но припомняме, че жълто-черните могат да си осигурят евроквота и ако спечелят Купата на България на финала срещу Лудогорец на 24 май.

Старши треньорът на Ботев Николай Киров и възпитаниците му проведоха перфектно мача тактически и заслужено се поздравиа с изразителната победа. Канарчетата започнаха силно и още в 7-та минута можеха да водят с 2:0. Най-напред капитанът Лъчо Балтанов стреля с глава над гредата след изпъленние на корнер отляво, а в следващата атака Косоко проби през центъра, топката попадна у Бризола, който стреля силно, но Перниш изби. В 14-та минута Ботев откри с гол красавец. Косоко овладя едно дълго подаване отдясно и с техничен параболичен удар прехвърли вратаря на Берое. Малко след гола Берое замалко да изравни при едно меле пред вратата на домакините. В 20-та минута защитникът на гостите Тенев спря с ръка в пеналта едно центриране на Марин отляво, но реферът си замълча. Неделев протестира и получи жълт картон. Гостите натиснаха, но не успяваха да стигнат до сериозни голови положения. В самия край на първото полувреме Ботев нанесе решителен удар. Панов бе изведен отдясно, центрира и връхлитащият Виана засече в мрежата отблизо.

След почивката заралии опитаха някакъв натиск, но канарчетата много добре затвориха пространствата и не допуснаха големи опасности. В 81-та те нанесоха трети удар. Балтанов бе изведен отдясно, успя да центрира от аутлинията и непокрития Вутов, който влезе като резерва, от въздуха за трети път вкара топката в мрежата на Берое.

БОТЕВ - БЕРОЕ 3:0
1:0 Косоко (13)
2:0 Виана (45)
3:0 Вутов (81)

БОТЕВ: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 20. Косоко (75- Стоянов), 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Виана (64- Вутов)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Охене (66- Салмикиви), 5. Георгиев, 7. Райнов, 10. Мапуку, 15. Динков, 17. Карачанаков (76- Почански), 19. Тенев, 21. Василев (68- Като), 23. Цонев, 28. Пенев

Стадион: Коматево
Съдия: Ангел Ангелов