Пловдивският клуб по лека атлетика Локомотив се представи страхотно на завършилото в София държавно първенство за юноши и девойки до 18 години. Младите атлети грабнаха общо 8 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал. Над всички бе спринтьорът Венелин Камбуров - син на бившия вратар на Локо Васил Камбуров. Той единствен в шампионата спечели три титли. Възпитаникът на Николай Атанасов-Джоко бе най-бърз на 100 метра с 10.84 сек., след което остави конкуренцията зад себе си и на 200 метра с 22.48 сек. Венелин грабна златото и в щафетата 4 по 100 метра заедно със съотборниите си Тодор Матанов, Мартин Димитров и Васил Русенов с 45.72 сек.

С 2 титли се отличи Пламена Миткова. Тя не даде шанс на конкурентките си и изпревари две шампионки за победата във финала на 200 метра с 25.60 сек. Миткова спечели и скока на дължина с 5.66 м., където втора остана съотборничката и Йоана Георгиева с 5.48. В тройния скок Петя Софийска стана втора с 11.36 метра, а в спринта на 100 метра Александра Коларова грабна бронзов медал с 12.63 секунди. Успехът на Локомотив можеше да бъде още по-изразителен, след като щафетата 4 по 100 при момичетата спечели убедително първото място. Впоследствие обаче бе подадена контестация за пристъпване на линията, която бе уважена, и пловдивските атлетки бяха декласирани.

Представянето ни е отлично и доказва, че вече създаваме много силна школа. В сприта на 100 метра при момичетата имаме 6 състезателки сред първите 30, което говори за една солидна база, коментира изпълнителният директор на клуба Атанас Запрянов. Припомняме, че пловдивският клуб започва да присъсва още по-осезателно на родната атлетиеска сцена при подрастващите след основния ремонт, който направи на базата си на Лаута. Залата бе основно ремонтирана с проект от Сспортното министерство за над 500 000 лева, преди броени дни бе направена първа копка и на новия корпус със съблесални и силова зала, която ще бъде изграден със срества от Община Пловдив.

И други пловдивски надежди в атлетиката заслужиха медали. Мила Димитрова от СКЛА Енерджи Пловдив грабна златото на 100 метра с 12.28 сек. и бронз на 200 метра с 26.15. Веселина Димитрова от Тракия 96 е с титла на 100 метра с препятствия с 15.08 сек. и второ място на 400 с препятствия с 68.70 сек. Втора на 100 метра с преп. е Пламена Чакърова от СКЛА Ботев с 15.34. Красимир Кирчев от Галкси Пловдив е на трето място на троен скок с 13.78. Юлиан Минчев и Ангел Бахчеванов от Тракия 96 са втори и трети в овчарския скок с по 3.20 метра. Съотборникът им Венко Павлов е трети в хвърлянето на диск с 40.96 метра. Ванеса Димитрова от Тракия 96 спечели сребърен медал в овчарския скок с 2.40 метра. Дияна Булкина от Тракия 96 стана трета на диск с 33.11 метра. Ема Милчева от същия пловдивски клуб е трета на копие с 31.81 метра.