Локомотив победи с 3:1 Септември Симитли в първата си контрола от лятната подготовка. Двубоят се игра на стадиона в Говедарци, а тимът е на лагер в Боровец.

В 20-та минута Лукас Салинас откри резултата, след като пое топката с гръб към вратата, обърна се и с техничен удар реализира.

В края на първата част Александър Иванов удвои преднината на Локо. Той получи подаване в пеналта и прати топката във вратата.

Даниел Митев в 54-та минута вкара почетния гол за тима от Втора лига. Той засече с глава центриране от корнер.

В 86-та минута Димитър Илиев пропусна дузпа, пращайки топката над вратата.

В 88-та минута Бирсент Карагарен с хубаво изпълнение оформи крайното 3:1.

Локомотив: Илко Пиргов, Видол Сейменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Александър Иванов, Конър Руан (Кристиан Томов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Георги Минчев)