Септември спечели сблъсъка на опашкарите в елита с 2:1 над Хебър. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив заради ремонт на терена в Пазарджик.

Двубоят започна ужасно за Хебър, който остана с 10 човека още в 13-та минута. Октай Хамдиев получи директен червен картон за нарушение срещу Фурие в пеналта и Септември получи и дузпа.

Асен Чандъров застана зад топката и не сгреши, откривайки резултата.

В края на първата част Хебър изравни, след като Божидар Пенчев центрира от корнер, а Душан Вукович засече с глава и вкара за 1:1.

В 74-та минута Септември отново поведе в резултата, след като Митко Митков центрира в пеналта към Борислав Рупанов, който овладя и с хубав удар реализира за 1:2.

Хебър е на последното място с 5 точки, а Септември е 15-ти с 6 точки.

Следващата седмица Септември има два мача - домакинство на ЦСКА 1948 в отложен мач от елита и домакинство на Спартак Варна.

Хебър пък ще гостува на Локомотив София.