Фиорентина се класира за втора поредна година на финал в турнира за Лигата на конференциите. Тимът направи 1:1 като гост на Брюж и с общ резултат 4:3 продължи към финала.

Брюж откри в 20-та минута, когато центриране на Ванакен завърши в мрежата. Първоначално голът бе записан на Де Кайпер, но след това бе преценено, че той не е успял да докосне топката. Така домакините изравниха общия резултат - 3:3.

В 35-та минута Куаме нацели гредата зад Миноле.

Фиорентина уцели още една греда в 74-та минута, когато Бираги стреля от фаул, но топката срещна напречната греда.

Само секунди по-късно Нико Гонзалес уцели греда за трети път за Фиорентина.

Фиорентина получи дузпа в 83-та минута за нарушение на Мехеле срещу Нзола. Белтран не сгреши от наказателния удар и изравни - 1:1 и така класира Фио за финала.

Фиорентина се класира за втори пореден сезон във финала в Лигата на конференциите, след като отборът загуби преди година от Уест Хям във финала.

Финалът в Лигата на конференциите е на 29 май в Атина, а съперник на Фиорентина ще е Астън Вила или Олимпиакос.