Среща между футболните легенди Диего Марадона и Питър Шилтън изглежда все по-вероятна, става ясно от публикации в английските медии. Враждата между двамата датира от световното в Мексико през 1986 година, когато Аржентина победи Англия с 2:1 на четвъртфиналите. Първият гол Марадона отбеляза с ръка, но реферите не видяха това /страничен съдия в този мач бе българинът Богдан Дочев/. В началото Диего отричаше да е нарушил правилата и твърдеше, че се намесила Божията ръка, но години след това си призна прегрешението. Второто попадение на Дон Диего обаче се превърна в класика – гениалният халф тръгна от центъра навърза цялата английска защита, финтира и вратаря Шилтън, и вкара.

Легендарният страж на англичаните дълго време не можеше да преглътне обидата от Божията ръка и не се е виждал с Марадона от онзи мач в Мексико. Между двамата се готвеше среща през 2012 година, но Шилтън отказа. Вратарят твърди, че би се съгласил единствено ако получи извинение от Диего. Годините обаче сякаш са заличили лошия спомен и Питър Шилтън започва да преосмисля възможността за среща. Част от мен казва, че трябва да сложа край на всичко това и да загърбя болката, казва Шилтън пред вестник Сън. В онзи мач и двамата бяхме капитани. Оттогава не съм го виждал, не съм имал и желание. Но все пак мина толкова много време…, оставя вратата отворена легендарният вратар на Англия.