Мъжкият национален отбор по футбол има три победи повече от Северна Ирландия в общите сблъсъци между двата отбора.

Мачът утре на Колежа ще бъде под номер 10 в съперничеството между двата отбора.

До момента националите имат 5 успеха, равенствата са две, а победите на Северна Ирландия също са две.

Първият мач е на 18 октомври 1927г., когато побеждаваме с 3:0 в световна квалификация в София, а ирландците са с голямата си звезда Джордж Бест.

Последният мач е на 12 октомври 2021г., когато в София обръщаме Северна Ирландия пак в световна квалификация.

Безспорно най-драматичният мач е на 28 март 2001г. в София, когато в световна квалификация националите печелят с 4:3. Красимир Балъков открива за националите, Марк Уилямс в 14-та минута изравнява. Светослав Петров в 17-та минута България удвоява преднината на националите, Красимир Балъков в 72-та минута вкарва за 3:1.

Светослав Петров в 78-та минута прави 4:1, но ирландците вкарват два гола в 83-та минута чрез Стюърт Елиът, а Дейвид Хейли в 90-та минута от дузпа оформя крайния резултат.

Любопитно е, че двата отбора са се срещали само в една контрола, а останалите са официални мачове, както ще и утре. Имаме 6 мача срещу Северна Ирландия в световни квалификации, две европейски квалификации и сега предстоят две за Лигата на нациите.