Жълт код за опасно време е обявен за 13 области в страната. В Североизточна българия се очакват симни ветрове. Над Западна България ще продължи да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност.
Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.
Над Източна България времето ще остане слънчево. Ще духа до умерен, в източните райони - временно силен, вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 30 и 35 градуса.
Над Черноморието ще е слънчево. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток. Максимални температури на въздуха - 27-29 градуса. Температурата на морската вода е 26-27 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 21, на 2000 метра - около 13 градуса.
В Пловдив се очаква слънчево време. Температурите ще достигнат до 32 градуса.
Още от категорията
Виж всички
Забуксува делото срещу бившата шефка на Басейнова дирекция, свидетелите се увеличиха
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив