Време е да се сбогуваме.
В момента стар космически приятел минава за последен път през Слънчевата ни система. Кометата C/2022 E3 за последно посети нощното ни небе през каменната ера и сега се завърна да се сбогува с жителите на планетата Земя.
Завинаги.
Огромната му орбита го отвежда към други системи в бъдещето, което прави това последният ни шанс да го видим.
Можете да го разпознаете по ярко-зелената му глава, причинена от двуатомни въглеродни молекули, които блестят на слънце Пътеката обаче е предимно безцветна и слаба. Експертите прогнозират най-добрата видимост около края на януари до 1 февруари.
запасете се със закуски, вземете някой приятел и дръжте очите си отворени за зелена светлинка върху върха на съзвездието Голяма мечка!
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Очите ни могат ли да различават милиони цветове?
22.06.26 23:45
314
Слънчогледите следват Слънцето, но само докато са млади
22.06.26 23:33
831
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.
23.06.26 13:40
852
Локо стартира подготовка без нови
22.06.26 11:52
1673