Полярните мечки започнаха да ядат делфини, тъй като променят хранителните си навици заради глобалното затопляне, алармираха норвежки учени, цитирани от британското издание "Експрес".
Белите мечки досега ядяха предимно тюлени, но развиват вкус и към делфините. Промяната в климата затопля водите на световния океан и това тласка делфините към Северния полюс, където стават плячка за местните обитатели, съобщава БГНЕС.
Изследователите забелязали феномена за пръв път през април миналата година. "Диетата на мечките се променя, вероятно защото нови видове животни си намират път на север", обясни Джон Аарс от Норвежкия полярен институт.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Очите ни могат ли да различават милиони цветове?
Слънчогледите следват Слънцето, но само докато са млади
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.