Свидетели на зверската катастрофа, в коята живота си загуби журналиста Милен Цветков, застанаха пред медиите и споделиха това, което се е случило пред очите им. 

Своите разкази от първо лице представиха мъж, който пожела да остане анонимен и жена, която е подала сигнал до 112 за мелето. 

Според мъжа, журналистът видимо е бил в много тежко състояние и не е бил контактен, когато е дошла линейката.

Гръм като от експлозия. Това е първото нещо, което помни от жестокия удар мъжа, работещ на броени метри от мястото на трагедията. С негови колеги веднага отишли да помогнат.

"Там имаше хора, които го извадиха човека, видимо в тежко състояние, това, което видяхме ние, извадиха го от колата, оставиха го от страни. Линейката дойде доста бързо реално, имаше полицаи на место, явно бяха близо. През мястото на катастрофата преминахме с автомобилния състезател Крум Дончев." - разказва свидетелят пред БНТ, като е категоричен, че участъкът не е потенциално опасен и е убеден, че джипът, който помете автомобила на Милен Цветков се е движил с много висока скорост.

Ето какво сподели и Крум Дончев - автомобилен състезател:

"Ако вземем предвид пълно ускорение от предходния светофар, да кажем автомобилът е бил в покой, до този светофар са около 400 метра. За тези 400 метра може да достигне и 160 км скорост. В разпространените записи от камери в социалните мрежи не видях опит на водача на джипа да избегне фаталния удар. Ударът, който те показват е изключително ниско в шасито на автомобила, докато тук в този случай ударът е много високо, което несъмнено води до много по-голямо изкривяване на автомобилната конструкция и притискане."

Имало е реална опасност след удара автомобилът на Милен Цветков да се запали, смята състезателят. Разлято гориво и малка искра са можели да предизвикат пожар и експлозия. Крум Дончев е изгледал много тестови сблъсъци с модела автомобил, в който е бил журналистът.

Автомобилният състезател често е гостувал в предавания на Милен Цветков за жертвите по пътищата. Той споделя, че лично с него е коментирал много пъти ситуацията, която е изобщо с войната по пътищата, жертвите, законите ни, стратегиите за решаване на тези проблеми.

Крум Дончев се надява се, че след трагедията ще бъдат взети строги мерки срещу дрогираните водачи.

"Това е все едно да тръгнем да се разхождаме с вас из града с автомати в ръцете. Тук можеше да стане нещо много по-лошо, с много повече жертви." - категоричен е той. 

Ето пък какво сподели пред Нова телевизия жената, която твърди, че подава сигнала на спешния телефон:

"Бях на тротоара, в непосредствена близост до кръстовището. Първо видях колата, която профучава като изтребител покрай мен. След това се чу невероятен сблъсък, наподобяващ взрив. Помислих, че взривяват някоя от сградите на кръстовището. Облакът прах стигна до четвъртия етаж", разказва свидетелката. На място първо дошла полицията, а след това - спешните медици.

"Според мен имаше повече автомобили с щети. Това, което много ме учуди беше, че имаше коли, които минаваха през кръстовището и отминаваха. Не спираха, но все пак това си е до гражданска съвест и човешки отношения", смята тя. Жената също решава, че е по-добре да не се опитва да помага на катастрофиралите.

"Не съм медицинско лице и не съм подготвена да окажа първа помощ. Прецених, че е по-добре да не се доближавам, за да не нараня някого в желанието си да го спася. Така че, останах на разстояние и бях само свидетел", казва още тя.

Макар да е подала сигнал на телефон 112, до момента тя не е потърсена от разследващите, за да даде показания.