
България ще преговаря с Белгия,Холандия и Гърция за закупуване на нов изтребител, съобщи министърът на отбраната Николай Ненчев след като днес правителството му даде мандат за водене на преговори.
Тези държави предлагат модела F16, но не е изключено да се водят преговори и с производители, уточни Ненчев.
Ненчев допълни, че българската страна не е притисната от срокове за купуване на нов изтребител, тъй като е решен въпросът с ремонта на „МиГ 29”, пише дарик. Най-късно до края на следващия месец ще бъде подписано споразумение с Полша за ремонт на два или четири двигателя, а вторият етап ще бъде ремонт на още 10-12 двигателя.
Военният министър подчерта, че Полша е дала много по-изгодни условия и ниски цени, отколкото Русия. Що се отнася до охраняването на въздушното пространство, единствено Полша е проявила интерес към това, а решението е регламентирано в рамките на НАТО.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Шефът на АПИ: Имаме разрешение от прокуратурата за преасфалтиране на отсечката, на която загина Сияна


Акценти





Вандалите от Смирненски са потрошили коли на две улици

Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


