Германия е новият световен шампион по баскетбол, след като победи Сърбия с 83:77. Немците за първи път в историята си станаха световни шампион по баскетбол и нито един отбор не успя да ги победи на Мондиала.

Сърбите започнаха по-добре и спечелиха първата част с 26:23, немците спечелиха с 24:21 втората част и така на полувремето резултатът беше равен.

Страхотна беше третата част за сърбите, които я спечелиха с 22:10. В последната четвърт сърбите опитаха да се върнат в мача и спечелиха частта с 20:14, но немците не допуснаха обрат и след 83:77 спечелиха първата си историческа световна титла.

Денис Шрьодер стана най-резултатен с 28 точки за победителите, Франц Вагнер добави 19, а с 12 се отличи Йоханес Войгтман.

За Сърбия Алекса Аврамович стана най-резултатен с 21 точки.

За най-добър играч MVP беше обявен Денис Шрьодер от Германия.

В мача за трето място Канада победи САЩ със 127:118.

Сърбия има пет световни титли, но тогава под името Югославия. За последно тимът игра финал през 2014-та година, когато загуби от САЩ.

За Германия това беше първи финал на Световното първенство по баскетбол за мъже.