Пред страхотна атмосфера и над 16 000 зрители на стадион Христо Ботев в Пловдив мъжкият национален отбор на България направи 0:0 срещу Люксембург в третия си мач от Лигата на нациите. Националите имаха две много чисти положения чрез Филип Кръстев и Здравко Димитров, но не успяха да реализират.

В 15-та минута вратарят Антони Морис сгреши и Филип Кръстев го преодоля, но ударът му беше избит от защитник на гостите преди да влети в мрежата на Люксембург.

Гостите отговориха с прехвълящ удар на Алесио Курчи, който премина над вратата.

В 38-та минута Десподов даде страхотен пас по земя към Алекс Колев, който обаче се размина с топката и не успя да отправи удар.

В 60-та минута Данел Синани центрира, а Дирк Карлсон игра с глава и засече, но над вратата.

В 68-та минута Десподов стреля опасно от фаул, но Морис изби в корнер. След това с глава игра Мартин Минчев, но вратарят на гостите улови.

В 78-та минута изстрел на Кръстев беше спасен от Морис.

В последните секунди Здравко Димитров можеше да изненада Морис, но той изби в корнер.

С равенството България е лидер в групата с 5 точки, Беларус е на второто място с 4, Северна Ирландия е с три, а Люксембург е с една на 4-та позиция.

По-късно днес е другият мач от нашата група между Беларус и Северна Ирландия.

Следващият мач на националите ще бъде 15 октомври - гостуване на Северна Ирландия в четвъртия мач от Лигата на нациите.

България: Димитър Митов, Виктор Попов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Валентин Антов (Мартин Минчев 63 мин.), Георги Костадинов (Ивайло Чочев 83 мин.), Радослав Кирилов (Здравко Димитров 63 мин.), Алекс Колев (Георги Минчев 77 мин.), Кирил Десподов, Фабиан Нюрнбергер, Филип Кръстев

Люксембург: Антони Морис, Лоран Янс, Саид Корач, Дирк Карлсон (Марвин Матис 90 мин.), Мика Пинто (Кевин Данзио 61 мин.), Кристофър Мартинс, Данел Синани, Матиас Олесен, Леандро Барейро, Флориан Бонер, Алесио Курчи (Херсон Родригес 46 мин.)