Албания и Хърватия направиха зрелищен мач на Евро 2024 и завършиха 2:2 във втори мач от група В. Казим Лачи откри за албанците в 11-та минута, а в 74-та минута Андрей Крамарич изравни, а след автогол на Клаус Джезула изведе хърватите напред, но Джезула се реабилитира за автогола си и в последните секунди донесе равенството за крайното 2:2.

В 11-та минута Албания успя да открие резултата. Ясир Асани центрира в пеналта към Казим Лачи, който успя да засече с глава и хвърли албанските фенове в екстаз - 0:1.

В 31-та минута албанците стигнаха до нова страхотна възможност, но ударът на Кристиан Аслани беше избит от Ливакович.

В 38-та минута Брожович стреля, но Стракоша улови.

В краян а полувремето Рей Манай засече с глава, но ударът му беше слаб и Ливакович улови.

Съвсем очаквано Хърватия започна втората част доста по-активно и опита да изравни.

В 50-та минута Сучич стреля опасно, но Стракоша спаси.

Последва и точен удар на Матео Ковачич, но право в ръцете на албанския вратар.

След това хърватите отново имаха няколко добри възможости, но те преминаха опасно покрай вратата.

В 74-та минута хърватите изравниха, след като Анте Будимар намери чудесно Андрей Крамарич в пеналта, а нападателят овладя и реализира за 1:1.

Само три минути по-късно Хърватия направи пълен обрат. Анте Будимир се измъкна добре и даде пас към Лука Сучич, който стреля, но ударът му беше блокиран от Джимсити, който обаче при изчистването прати топката към Клаус Джезула, който вкара в собствената си врата за 2:1.

В 90-та минута Аслани отправи опасен удар, който беше спасен от Ливакович.

Последва и още една добра възможност, но отново хърватите се справиха.

Албания обаче удари в 5-та минута от добавеното време. Това стана, след като

След центриране по трева в наказателното поле, Шутало опита да изчисти, но реално направи страхотна асистенция на Клаус Джезула, който необезпокояван вкара за 2:2 и изкупи вината си за автогола.

В последните секунди Ковачич стреля, но Стракоша изби.

В мачовете от последния кръг в груповата фаза Албания играе срещу Испания, а Хърватия среща Италия.

Така в групата Италия и Испания са с по 3 точки, а те играят утре един срещу друг, а Хърватия и Албания са с по точка, но албанците са трети заради по-добри си показатели.