Ботев (Пловдив) привлече гръцкия защитник Константинос Балоянис. Бранителят подписа 3-годишен договор с "канарчетата".
Константинос Балоянис е роден на 8 февруари 1999 година в Солун. Първите си стъпки във футбола прави в ПАОК, след което преминава в академията на Арсенал.
От лондонския гранд се присъединява към холандския Цволе, а след него се завръща в родината си, където играе за ПАОК, Волос и ОФИ Крит, където бе за последно.
В кариерата си крайният ляв защитник има завоювани два трофея - титлата в Гърция и купата на страната. В най-високото ниво на гръцкия футбол Балоянис има записани 71 мача.
Бранителят е преминал през юношеската формация до 19 години на Гърция, като има и два мача за младежкия национален отбор на страната си.
Гръцкият бранител е петия нов в Ботев след вратаря Даниел Кайзер, защитника Йонас Тамм, халфът Янис Карабельов и нападателя Фаустас Станкевичюс
Още от категорията
Виж всички
Ботев пусна билетите за дербито с Локо
Ботев представи играч от Гьозтепе
Акценти
Виж всички
Кметът на Пловдив също на молитвената закуска при Тръмп
Как не се прави: Разследване, което заличава следи (ВИДЕО)
Всяко шесто дете у нас се ражда в Пловдив
Съдът върна за шеф на НИНКН арх. Петър Петров