Ботев победи с 1:0 Берое като гост в Стара Загора и записа втора поредна победа като гост. Единственото попадение реализира Кристиан Нвачукву в 38-та минута.

В 9-та минута Франискко Сагардия отправи удар от дистанция, но Бернат улови.

В 16-та минута Белоти отправи удар, който не затрудни Бернат.

В 30-та минута тежка контузи получи Франсиско Сагардия и той беше принудително заменен от Хуан Пинеда.

В 36-та минута след двойно подаване в наказателното поле между Карабельов и Нвачукву последният стреля, но Мота изби в корнер.

Две минути по-късно Ботев откри, Ивелин Попод подаде към Антонио Перера, който пък продължи към Нвачукву и го изведе превъзходно в пеналта, а офанзивният играч на Ботев прокара топката между краката на Мота за 0:1.

В 64-та минута Еспиноса отправи опасен удар, но Бернат изби.

В 71-та минута Нвачукву стреля, но не затрудни Мота.

В 78-та минута Пинеда стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

В 86-та минута Ботев остана с човек по-малко, след като капитанът на Ботев Ивелин Попов беше изгонен след директен червен картон. Той беше изгонен след преглед с ВАР от страна на главният рефер Георги Кабаков.

Ботев събра 16 точки и се изравни на върха с Левски, но софиянци имат по-добри показатели. Берое пък е 7-ми с 10 точки.

Следващият понеделник Ботев гостува на Арда в Кърджали.

Берое: Артур Мота, Оиер Сареги (Енцо Еспиноса 62 мин.), Хуан Пабло Саломони, Лусиано Скуадроне,  Исмаел Хименес, Фелипе Чакартеги, Карлос Пахаме (Мирослав Георгиев 90+2 мин.), Франсиско Сагардия (Хуан Пинеда 33 мин.), Карлос Алгара, Винисиус Белоти (Кевин Сейхас 46 мин.), Алберто Техеро (Франсиско Политико 62 мин.)

Ботев:  Ханс Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Янис Карабельов, Антонио Перера, Ехидже Укаки, Ивелин Попов, Кристиан Нвачукву (Никола Илиев 90+4 мин.), Алекса Мараш (Вини Трибуле 75 мин.)