Бронзова отливка на древния Филипопол ще има на откритата тераса на Ниво 2 на Епископската базилика. Тя е дело на скулптора Теодор Бонев и ще бъде една от атракциите за посетителите, обявиха от официалната страница най-новия музеен комплекс в Пловдив.
Очаква се Базиликата да бъде открита през септември месец, а дотогава екипът обещава много новини и представяне на всичко, което посетителите ще могат да видят вътре.






Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Талантливи пианисти се включват в третото издание на Националния конкурс "Милчо Левиев"
26.06.26 13:09
201
Световноизвестният Садек Берабах гостува в Пловдив
26.06.26 12:37
344
Отстраниха от поста директор на НДК Андриана Татарова
25.06.26 16:08
930