Регионален археологически музей-Пловдив бе отличен за изключителния принос на институцията в проучването и опазването на археологическото наследство с почетен знак на Народното събрание на Република България. Признанието идва в годината, когато културната институция отбелязва 140-годишнината си.
Церемонията по връчването на знака бе днес в музея, когато Вежди Рашидов поздрави директора доц. д-р Костадин Кисьов. После председателят на Народното събрание разгледа и юбилейната изложба "Спомен за музея".



Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Отстраниха от поста директор на НДК Андриана Татарова
25.06.26 16:08
788