![Нов сектор в МВР ще бори корупцията в администрацията](https://cdn2.trafficnews.bg/2015/10/29/e2075314954f91a41d311da9e4c1af49.jpg)
Със заповед на министъра на вътрешните работи се създава сектор „Противодействие на корупцията в администрацията” към „Икономическа полиция” на МВР. Новосъздаденият сектор ще е ангажиран пряко и непосредствено с провеждане на дейностите за противодействие на корупцията в администрацията на централно и местно ниво.
Той е част от структурата на отдел „Икономическа полиция“ при Главна дирекция „Национална полиция“ на МВР. Функционалните задължения на служителите са свързани с провеждане на оперативно–издирвателна, информационна и организационна дейност за предотвратяване, пресичане и разкриване на престъпления с корупционен елемент, извършвани от лица в бюджетната сфера, включително и работещи със средства на ЕС.
Хората в сектора ще установяват и проследяват капитали, движимо и недвижимо имущество, придобити от извършването на корупционни престъпения. Ще извършват методическо ръководство и контрол на дейността на териториалните структури /СДВР и ОДМВР/ във връзка с дейностите, извършвани от лица в бюджетната сфера, включително и работещи със средства на ЕС.
Целта на обособяването на сектора е засилването на работата на МВР в борбата с корупцията.
TrafficNews.bg
Темите на Traffic News
![Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_nov-kvartal-sas-75-metrovi-148.jpg)
Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
![Разследване! Бизнес за милиони от дъното на Марица - Част I](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/01/26/381_razsledvane-biznes-milioni-danoto-103.jpg)