
Последни данни за разпространението на коронавируса в България.
COVID кризата в цифри: Четири души са починалиВижте актуалните данни за страната
Продължават коментарите между партиите за разговори за ново правителство.
Лорер за срещата с ГЕРБ: Заедно трябва да решим какво ще направи този парламент
Ананиев: ГЕРБ вероятно няма да могат да сформират правителство
При втори мандат: ПП ще предложат правителство на малцинствотоТова заяви Андрей Гюров
Владислав Панев: Всички в парламента са в предизборна фаза
Румен Христов: По-скоро предстоят избори, отколкото правителство
Певицата Рут Колева коментира скандалната си фотосесия на паметника в Перушица, а срещу певицата ще има и разследване.
Предполага се, че у нас ще има настъпление на грип A, пикът ще бъде през март. Комбинираната ваксина за ковид и грип не е изоставена, сега е моментът да се ваксинират хората, заяви проф. Тодор Кантарджиев.
Проф. Кантарджиев: Пикът на грипа ще бъде през мартТой призова за ваксинация
Армията се включва в гасенето на пожара, засягащ две държави - България и Гърция, съобщи областният управител на Кърджали Даниел Делчев. Той обясни, че е говорил с военния министър и с началника на отбраната, за да се предостави техника на армията. Делчев подчерта, че теренът е много трудно достъпен и това е причината повече от две седмици огънят да не може да бъде загасен.
Продължава гасенето на пожара край Кирково, армията също се включваНяма опасност за селата в района
Млада жена почерпена с алкохол предизвика катастрофа във Велинград. Случката се разиграла рано сутринта вчера на една от улиците на курорта. 22-годишна жена от село Драгиново загубила управлението над лек автомобил „Санг Йонг“. Возилото напуснало платното за движение и се спряло в стълб на уличното осветление.
Пияна 22-годишна шофьорка предизвика катастрофа във Велинград
Думата на жителите на село Тюркмен ще се чуе и мнението им ще бъде взето под внимание, но на този етап все още се касае само за инвестиционно намерение. Това каза кметът Христо Енков по повод протестната подписка на живеещите там с искане да спре инвестиционното намерение на „АГРО ЕРГ“ ЕООД за изграждане на кариера за добив на варовици в концесионна площ „Орманите“ (244,179 дка) в землището на селото. За да се стигне до реална дейност, трябва да има становище на РИОСВ и решение на Общинския съвет. Както TrafficNews.bg писа жителите на селото организираха петиция срещу нова каменна кариера в селото, което се намира в община Брезово.
Мъж и жена са с леки наранявания след катастрофа на пътя Пловдив – Хасково. Около 16.40 ч. вчера, в района на км 233, лек автомобил „Опел“ предприел обратен завой и отнел предимството на лек автомобил „Ауди“.
Кола се обърна на пътя Пловдив-Хасково, двама пострадаха
„Искам да кажа, че мотивът за получаване на тези пари беше спасяването на болницата, в която работих. Тя имаше дългове и беше обявена в несъстоятелност. На нас ни трябваха 11 млн. лева за тази болница. Със Слейман Хамед знаехме, че така може да вземем парите. Мотивът за получаването на тези пари беше единствено спасяването на нашата болница. Не съм знаела нито аз, нито той, какъв е произходът на парите. Бяхме доволни и щастливи, че ще дойдат финанси и болницата ще бъде спасена”. Това каза пред съдийския състав на Апелативен съд-Пловдив обвинената в пране на над 3 млн. лева Бойка Янушева.
България получи одобрение по първото плащане по Националния план за възстановяване и устойчивост. Това съобщи на брифинг вицепремиерът Атанас Пеканов.
EK одобри плана за възстановяване! Получаваме първото плащане
Историкът Стефан Шивачев, който дълги години беше и директор на Историческия музей в Пловдив заяви, че Сградата на БНБ трябва да се превърне в музей на Пловдив.
Доц. Стефан Шивачев: Сградата на БНБ трябва да се превърне в музей на Пловдив
Българският шампион Лудогорец ще играе срещу белгийския Андерлехт в предварителния кръг на елиминациите на Лигата на конференциите. Първият мач ще е в България на 16 февруари, а реваншът ще е на 23 февруари в Белгия.
Служители от отдел „Икономическа полиция“ иззеха голямо количество стоки на известни търговски марки, разпространявани неправомерно в Пловдив, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Пореден удар срещу ментета в Пловдив: Конфискуваха над 1000 реплики от магазин за дрехи
Тялото на украински военен пилот е изплувало в морето край Царево през септември, съобщиха днес от Областната дирекция на МВР Бургас. Оказало се, че останките са на 61-годишния "Дядо" - така наричали Михаил Матюшенко, който обучавал 40-бригада от украинската авиация, наричана "Киевският призрак", защото няма загуби в небето.
Военно-окръжната прокуратура в София привлече като обвиняем полковник за причиняване смъртта на майор Валентин Терзиев по непредпазливост. Пилотът на МиГ-29 загина на 9 юни 2021 г. при учебен нощен полет над Черно море, край Шабла. Посмъртно майор Терзиев беше повишен в подполковник.
Още от категорията

Опасно горещо в Пловдив! Оранжев код и температури до 37 градуса под тепетата днес

Боклуци, стъкла и стреч фолио задушават природата край Доспат

Акценти

Брутална агресия сред младежи на Слънчев бряг

Тодор Неделев се завръща в Ботев Пловдив






