Дани Каназирева официално заяви кандидатурата си за кмет на Пловдив. Каназирева е издигната от ПП "Съюз за Пловдив". Досегашният общински съветник от партията от дълго време дава сигурни заявки, че ще се впусне в битката за градоначалник, а само преди минути в Драматичния театър кандидатурата ѝ бе публично оповестена от актрисата Ивана Папазова, която е член на политическата формация.
Пред десетки поддръжници на партията Каназирева заяви, че ще бъде алтернативният кандидат за кметското място, като за целта няма да търси подкрепа от големи партии и лидери.
Тя представи и нейната формула, с която да поеме управлението. Каназирева посочи, че иска млад, образован и способен екип, с който да влезе в управлението на града. Сред целите ѝ е залегнала близостта с хората. Тя ще се стреми към нея, както по отношение на общинската администрация, така и по отношение на гражданите от всеки един квартал.
"Предлагам нов и различен модел на управление. Подготвили сме конкретна програмата с конкретни решения, която смятам, че може да бъде реализирана. Основната цел е всеки гражданин на Пловдив да участва в публичното обсъждане на всеки един разход на публични средства", заяви Каназирева.
Акцентът бе поставен върху разликите между това да управлява независим кандидат, който няма пряка връзка с основните политически сили. В словото си тя няколко пъти подчерта, че не е необходимо да си член на управляващата партия, за да успееш на избори и даде паралел развоя при вота в Истанбул.
„Решенията ще бъдат взимани само в Пловдив без да се допитваме до големите политически играчи. Преди години бях чула, че за да се развива един град, той трябва да се управлява от човек от управляващата партия в Народното събрание. Видяхме такъв човек, който не успя да реализира големите проекти. Срещу това се борим - да не бъдем политически обвързани", посочи кандидатката.
Дани Каназирева е юрист по образование, доктор по Конституционно право. Тя е за трети мандат в Общинския съвет в Пловдив. Основател е на „Съюз за Пловдив“ и това е вторият и опит да стигне кметското място.
Още от категорията
Виж всички
Само Деница Сачева на консултациите при президента: Ще внесем удължителен бюджет в следващите часове
Правителството в оставка се събира днес, ето какво решава
Румен Радев започва консултациите за ново правителство
Акценти
Виж всички
Румен Радев започва консултациите за ново правителство
Тормозят жена от София, бореща се срещу незаконни постройки
Заря за пловдивската гордост: Радина Величкова навърши 18