
9-годишният Ивелин от Сливен направи първите си стъпки след тежка операция, средствата за която събраха дарители. След репортаж за броени дни стотици хора помогнаха с над 20 000 евро, съобщи bTV.
Иво страда от детска церебрална парализа (ДЦП) и с годините състоянието му прогресивно се влошавало въпреки досегашните операции.
"Имах много моменти на отчаяние, на тъга, но стягаш се и продължаваш, когато знаеш, че става въпрос за детето ти. Получихме огромна подкрепа от много хора - от познати, непознати, близки. Най-трудният момент беше, когато трябваше да събираме пари, понеже досега сме се справяли винаги сами. На Ивко също му беше трудно тази ситуация да я приеме", разказа майката на детето Даниела Митева.
Тя обясни, че операцията е била единствената възможност за Иво, защото лекарите са им казали, че, ако не се направи до няколко месеца, той изобщо няма да може да се движи и ще трябва да бъде в инвалидна количка.
"Изключително бързо се случиха нещата, може би в рамките на около месец се събра сумата, която не беше много малка. Всякакви хора дариха - наши познати, непознати. Искам да им кажа, че съм им безкрайно благодарна, че върнаха усмивката в лицето на детето ми", допълни жената.
"Всеки ден ходи на физиотерапия, в момента се работи здраво върху краката, но де факто мускулите му са страшно отслабнали и се работи върху тях", каза пък бащата на Иво, който сподели, че това, което се случва, е много голяма радост за семейството.
И той изказа благодарности на всички хора, които са помогнали да види първите стъпки на сина си, макар и чак когато той е на 9 години.
Самото дете, с усмивка на уста, също благодари на своите съученици, които са се включили в благотворителната кампания, и изрази надежда скоро да са заедно. Ивелин каза, че се чувства много добре, въпреки че новите му маратонки са "допълнителна част към шините"...
Още от категорията
Виж всички
Лекари от Пловдив: Ракът на гърдата може да бъде излекуван, ако бъде открит навреме

Трикове за справяне с есенна депресия
