„Започнали сме проверка за паветата, които се продават, представяни, че са от настилката на „Руски” и „6 септември”, заяви кметът Иван Тотев. Той коментира, че ако се установи липса на паважна настилка, то от Общината ще си предявят искове към фирмата изпълнител. Градоначалникът обясни, че по договора с „Щрабаг” всеки строителен материал, който може да бъде годен да се използва втори път, трябва да бъде отделян и предаван на Общината.
В това число влизат и паветата, които са по различните булеварди. По думите му, цялото количество павета от всички булеварди се съхранява на общинското депо в Ягодово, както и на базите на фирмите, които извършват ремонтите в Пловдив. Когато гранитът бива изваден от улицата той се тегли и се извозва до депата, като там се водят протоколи за всеки тон от каменната настилка. Имало е и случаи, в които павета биват депонирани като строителен отпадък, но това са такива с нарушена цялост или с отлят бетон върху тях.
Припомняме, че цялата история започна от читателски сигнал, че хълмове от павета са били изсипани в частен двор на новострояща се къща между Марково и Първенец. Собственикът на имота бизнесменът Асен Долев заяви, че паветата са купени от пловдивска фирма, която според него ги изкупувала от… Общината.
Очаквайте подробности!
Още от категорията
Край на водния режим в Пловдивско! Секторът си отдъхна след лято 2024, което "изпи" водата ни