
Общинският съвет в Пловдив ще вземе съдбоносно решение, относно цената на проекта за площад „Централен”. Те ще трябва да изберат един от трите варианта, които са били изготвени след последния ЕСУТ.
Основният момент в трите предложения е настилката на площада, която предизвика бурни реакции по време на общественото обсъждане.
Първият вариант е този, който бе представен и включва грантина настилка на пространството пред Партийния дом. Останалата част ще бъде с вибропресовани плочи „Земелрок”. Ако остане той, няма да има промяна в цената на проекта.
При втория вариант се увеличават местата с гранит в зоната около Форума. От фирмата изпълнител „Драгиев и Ко” са направили и разчети с колко ще се оскъпи проекта при новите две предложения. Ако и пространството около Форума бъде направен с гранитна настилка, то цената ще скочи с 4,7 млн. лева с ДДС.
При третия вариант, със 100 % гранитни плочи, с изключение на тротоара на „Цар Борис III Обединител” сумата ще нарасне със 7,1 млн. лева.
От „Драгиев и Ко” са написали, че очакват решението на съветниците, като те ще се съобразят с него.
Още по темата вижте в линковете!
Още от категорията

Край на водния режим в Пловдивско! Секторът си отдъхна след лято 2024, което "изпи" водата ни

Земетресение от 5,1 край бреговете на Азербайджан

Акценти

Ватиканът обяви кога ще бъде погребан папа Франциск







Почина телевизионната водеща Диляна Грозданова
