Tesla няма да има щанд на международното автомобилно изложение във Ванкувър. Решението беше обявено от Ерик Никъл, изпълнителен директор на панаира, който бе открит в Конгресния център във Ванкувър. Никол обясни, че американският автомобилен производител е получил множество съвети доброволно да се оттегли от шоуто.
"Основната грижа на автомобилното изложение във Ванкувър е безопасността на посетителите, изложителите и персонала. Това решение ще гарантира, че всички участници могат да се съсредоточат единствено върху насладата от многото положителни елементи на събитието", добави Никол.
Канадците започнаха вълна от протести срещу Tesla, за да осъдят главния изпълнителен директор Илон Мъск и ролята му в администрацията на американския президент Доналд Тръмп. Стотици хора присъстваха на протест срещу Tesla във Ванкувър миналата събота пред представителството на марката.
Още от категорията
Виж всички
Спират производството на дългогодишен модел на Ford
Какво да направим, ако колата не запали в студено утро?
Зимни гуми - как да ги изберем и какво да избягваме
Акценти
Виж всички
Само един кандидат да поеме закъсалата МБАЛ „Св. Мина"
Хиляди на протест в Пловдив срещу бюджет 2026
Пловдив се бори за приз в конкурса Сграда на годината