Френското министерство на транспорта нареди днес на производителите на автомобили от всички марки да изтеглят от движение допълнителни 800 000 превозни средства, които са оборудвани с въздушни възглавници на японския производител "Таката" (Takata), предаде Франс прес.
Така броят на превозните средства, подлежащи на изтегляне заради тази причина, достига 1,7 милиона. Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика. В същото време транспортното министерството поиска общо изтегляне на всички автомобили, оборудвани с въздушната възглавница на японския производител, което означава още 600 000 автомобила в цяла Франция.
Миналата седмица европейската автомобилостроителна група "Стелантис" (Stellantis) отправи призив 82 000 автомобила от моделите на "Ситроен" (Citroen) C3 и DS3 във Франция да бъдат изтеглени заради дефектни въздушни възглавници "Таката".
От представителство на "Ситроен" в България - "София Франс Ауто" потвърдиха за БТА, че се изпращат писма на собствениците в България на моделите C3 и DS3, произведени между 2014 и 2019 г., в които ги призовават да закарат автомобилите си до официален сервиз на марката, за да бъде извършен ремонт на въздушните възглавници.
Още от категорията
Виж всички
Спират производството на дългогодишен модел на Ford
Какво да направим, ако колата не запали в студено утро?
Зимни гуми - как да ги изберем и какво да избягваме
Акценти
Виж всички
Само един кандидат да поеме закъсалата МБАЛ „Св. Мина"
Хиляди на протест в Пловдив срещу бюджет 2026
Пловдив се бори за приз в конкурса Сграда на годината