В интернет изтекоха снимки, на които се вижда момента, в който пиротехниката запалва смъртоносния пожар в клуб Colectiv в румънската столица Букурещ, при който загинаха 27 души, а около 185 бяха ранени. Оцелели разказаха пред Observator TV за ужаса, който се е разиграл, когато фойерверките, запалени по време на метал концерт по случай Хелоуин, са предизвикали пожар. Последвала и блъсканица, при която посетителите на заведението са се опитвали да се доберат до изхода, разказва 24 часа. Репортажът за страшния ужас бе качен и във видеоканала на телевизията в YouTube.

Междувременно румънското правителство обяви тридневен национален траур на фона на страховете, че броят на загиналите може да се увеличи. "Имаме данни, че правилата за безопасност са били пренебрегнати в нощния клуб в Букурещ, където тази нощ в огън и паническо бягство загинаха 27 души". Това обяви румънският президент Клаус Йоханис по повод жестоката трагедия.

На Фейсбук страницата на клуба преди концерта обявили, че „шоуто ще се отличава с пиротехнически ефекти”. Доживотни присъди могат да бъдат дадени ни тримата собственици на букурещкия нощен клуб Colectiv. Това обяви пред румънските медии генералният прокурор на страната Тибериу Ницу. По думите му още утре започва съдебният процес срещу тримата собственици.

„Заведени са няколко дела за убийство с отегчаващи вината обстоятелства. Виновниците може да получат доживотни присъди. Разследването продължава на мястото на трагедията“, заяви Ницу.

Още новини четете ТУК

TrafficNews.bg