
Най-малко 935 души са загинали в Иран по време на 12-дневната война с Израел, която приключи на 24 юни. Тогава, в резултат на комбинацията от американски и израелски офанзиви, плюс иранската реакция, американският президент Доналд Тръмп обяви „пълно и тотално“ прекратяване на огъня между Тел Авив и Техеран.
935 мъченици бяха идентифицирани по време на 12-дневната война, водена от ционисткия режим срещу нашата страна", заяви говорителят на иранската съдебна власт Ашгар Джахангир, цитиран от „Ройтерс“.
Сред тях има и 132 жени и 38 деца. По време на конфликта, Техеран не съобщаваше официална информация за жертвите.
На 28 юни Иран отдаде почит на загиналите военни и ядрени учени в конфликта с погребална процесия, в която се включиха хиляди граждани.
Още от категорията

За първи път Русия атакува Харков с дрон "Blueberry-2"

Иран възнамерява да продължи ядрената си програма

Акценти





Вандалите от Смирненски са потрошили коли на две улици

Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


