
Мъж, заподозрян в нападението в западния германски град Билефелд в неделя, при което пострадаха петима души, беше задържан близо до Дюселдорф, съобщи снощи полицията, цитирана от ДПА. Заподозреният, за когото се смята, че е 35-годишен сирийски гражданин, е арестуван късно снощи в Хайлигенхаус, след като специалните части са извършили акции на две места в града.
Властите съобщиха пред ДПА, че са "почти сигурни“, че задържаният е основният заподозрян по случая, но процедурите по идентифициране все още продължават.
Нападението в неделя бе извършено пред бар близо до централната железопътна гара на Билефелд. Мъжът е използвал остър предмет срещу петима мъже на възраст от 22 до 27 години.
Четирима бяха тежко ранени. Двама от тях първоначално бяха с опасност за живота, като състоянието им оттогава се е стабилизирало, съобщи говорителка на полицията.
Според съобщенията нападнатите мъже са успели да ранят нападателя, преди той да избяга.
По време на претърсване на местопрестъплението полицията е открила няколко ножа, както и чанта с документи за самоличност и бутилка, пълна с течност с мирис на бензин. Полицията не е потвърдила дали при нападението е използван нож.
От прокуратурата на Билефелд заявиха, че разследването продължава и се взимат предвид "всички възможни версии“, добавяйки, че може да предоставят допълнителни подробности още днес.
Полицията заяви, че заподозреният няма криминално досие.
Акценти

Пожар край пловдивско село, пушеците се виждат на километри

Тодор Неделев се завръща в Ботев Пловдив


Тежка катастрофа на пътя Пловдив-Карлово




