![Стойко Сакалиев с трогателни думи към хората, които откликнаха за помощ](https://cdn2.trafficnews.bg/2022/02/09/stoiko-sakaliev-trogatelni-dumi-kam-633.jpg)
След като преди дни бившият футболист Стойко Сакалиев призова за помощ в своя фейсбук профил, днес той отново изрази благодарността си в ефира на БНТ към отзовалите се, благодарение на които нужната сума за лечението на Любомира беше събрана за по-малко от 24 часа.
„Аз очаквах да има интерес , но в такъв мащаб , не съм предполагал наистина.” - сподели Сакалиев
Бившият национал заяви, че ще се чувства задължен към тези хора до края на живота си . Точната сума, необходима за химиотерапията на дъщеря му Любомира, ще стане ясна по време на курса на лечение. Ако останат средства от дарените в нейна подкрепа, те ще бъдат пренасочени към друго нуждаещо се дете, допълни футболистът.
Любомира е водила битката с коварната болест от около година. След консултации с различни лекари се е установило ,че лечението е еднакво навсякъде , но семейството е предпочело момичето да се лекува в Лондон, за да може вниманието и отношението да бъде по-добро.
„Българинът вече е изплашен от лечение в България, не че няма добри специалисти, просто може би системата куца и то се вижда , което е жалко” , добави още футболистът .
В момента Любомира се намира в Лондон при майка си , която стои неотлъчно до нея от самото начало на диагнозата.
"Никога не съм си представял, че ще се случи нещо подобно в моя живот, но аз съм човек, който вярва докрай и невъзможни неща няма. А доброто винаги се връща!" – завърши Сакалиев.
Акценти
![Пожарната в Пловдив ремонтира сградата си с 1,6 млн. лв. от ПВУ – пусна поръчка на инженеринг](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_pozharnata-plovdiv-remontira-sgradata-362.jpeg)
![Две коли се блъснаха пред кметството в Тракия](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_dve-koli-si-blasnaha-pred-kmetstvoto-086.jpg)
Две коли се блъснаха пред кметството в "Тракия"
![В отговор на очаквания бойкот: Ще предлагат ли веригите в Пловдив извънредни промоции на 13 февруари?](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_v-otgovor-ochakvaniia-boikot-shte-804.jpg)
![Тир си играе със съдбите на шофьорите по АМ „Тракия” край Пловдив ВИДЕО](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_tir-si-igrae-sas-sadbite-shofyorite-po-997.jpg)
![Напусна ни забележителният пловдивски художник Здравко Йончев](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_napusna-ni-zabelezhitelniiat-plovdivski-406.jpg)
![19-годишен шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_19-godishen-shofyor-blasna-zhena-874.jpg)
19-годишен шофьор блъсна жена на пешеходна пътека в Пловдив
![Община Кричим стартира мащабен инфраструктурен проект за обновяване на градската среда](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_obshtina-krichim-startira-mashtaben-396.jpg)
![Мащабна инвестиция за Пловдив и страната планира водещ китайски производител](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/12/381_mashtabna-investitsiia-plovdiv-i-705.jpg)
![Съюзът на българските парашутисти с покана към членовете си за общо събрание](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_sayuzat-balgarskite-parashutisti-pokana-694.jpg)
Темите на Traffic News
![Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_nov-kvartal-sas-75-metrovi-148.jpg)
Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
![Разследване! Бизнес за милиони от дъното на Марица - Част I](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/01/26/381_razsledvane-biznes-milioni-danoto-103.jpg)