Рома се отдалечи на 3 точки от лидера в Италия Ювентус. Това стана след ялово 0:0 между римските „вълци” и Милан в мач от ия кръг на Серия А.

Повече от 20 минути домакините играха на своя „Олимпико“ с човек повече, след като футболистът на Милан Пабло Армеро бе изгонен заради втори жълт картон.

Roma1

Една от най-спорните ситуации в мача бе в 31-ата минута, когато Жервиньо стреля с глава от близко разстояние, а топката рикошира в ръката на Найджъл де Йонг. Въпреки това обаче реферът не посмя да отсъди дузпа.

В последната минута Рома все пак можеше да стигне до победата, но фрапантен пропуск направи Василис Торосидис. Той шутира в аут, вместо да потърси комбинация със свои съотборник в чиста позиция.

Roma3

Така Рома завършва календарната 2014 година на второ място в класирането с актив от 36 точки, докато Милан е седми с 25. Лидер е Ювентус с 39 точки.