Марица загуби с 2:3 (18:25, 25:20, 25:20, 17:25, 10:15) гейма втория си мач от домакинския турнир в Шампионската лига в зала Колодрума. Маричанки посрещат шест мача от група С.

В първата част полякините поведоха с 10:7, но след това, увеличиха преднината си изатвориха гейма с 25:18. Във втория гейм шампионките на България поведоха с 8:3. Маричанки продължиха със страхотното си представяне в гейма и резултатът стана 14:6. След успешна атака на Кремена Каменова шампионките затвориха гейма с 25:20 и спечели първи гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига. Третият гейм също започна много добре за маричанки, които поведоха с 11:6. Стигна се до 17:12, а след атака на Мира Паскова момичетата на Лазар Лазаров затвориха гейма с 25:20 и Марица поведе с 2:1 гейма. Четвъртият гейм беше за полякините. Те успяха да поведат с разлика още в началото на гейма и го затвориха след 25:17. В тайбрека полският тим поведе с 8:3 точки и успя да спечели двубоя след 15:10.

Така маричанки спечелиха първите си два гейма и първата си точка в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Утре от 20:30ч. Марица ще играе трета си последна среща от турнира срещу турския гранд ВакъфБанк.

След 21:00ч. започва втория мач за днес между ВакъфБанк и френския Мюлуз.

Александра Миланова стана най-резултатна за маричанки с 23 точки, а 17 добави Кремена Каменова. За полякините Александра Возчик реализира най-много точки - 26.