![Тунчев: Дербито е непредсказуемо](https://cdn2.trafficnews.bg/2022/03/04/tunchev-derbito-e-nepredskazuemo-762.jpg)
Наставникът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев говори пред Спортал преди дербито с Ботев (Пловдив). Специалистът призна, че настроението при "смърфовете" не е добро, след отпадането от турнира за Купата на България. Бившият национал се надява на победа над "канарчетата", която да даде друг курс на сезона на Локомотив.
- Какво е психологическото и физическото състояние на играчите, два дни след поражението от ЦСКА - София за Купата на България?
- Нормално е настроението да не е добро, след като отпаднахме. Със сигурност малко или много е минорно настроението, но футболистите знаят какъв мач ни предстои. Аз и вчера им казах, че няма време да навеждаме главите надолу и да се вайкаме толкова дълго време. Вече трябва да гледаме към следващия мач.
- Успяхте ли да се запознаете със силните страни и да намерите слаби такива в играта на Ботев?
- Днес и утре ще го направим това нещо. Ще се подготвим по най-добрия начин, за да знаем какво ни очаква.
- Димитър Илиев сподели, че Локомотив трябва да внимава с Тодор Неделев. Само с него ли трябва да се внимавате?
- Наистина Тошко Неделев е много важен футболист за отбора на Ботев, той винаги може да измисли нещо, но все пак Ботев има и други футболисти, на които трябва да обърнем внимание.
- Дербито мач за три или за шест точки е?
- Като цяло това дерби е непредсказуемо, три точки се дават, но с една победа наистина самочувствието доста нараства. Надявам се, че това дерби ще обърне сезона ни в друга посока.
- Очаквахте ли такова силно представяне на Ботев през сезона?
- Не искам да коментирам отбора на Ботев, мога да коментирам само моя отбор. Ботев си има треньор, нека той коментира тяхното представяне.
- Вече наясно ли сте със стартовия състав?
- Горе-долу, да. Имам някаква яснота, но все пак има два дни до дербито, може да се промени нещо в последния момент.
- По какъв начин Локомотив би искал да стигне в Европа?
- Искам Локомотив да не си прави сметки, а да побеждава във всеки мач. Ако това се случва, тогава вече можем да говорим. Ако почнем да правим сметки, знае се, че те почти никога не се получават.
- Един призив към феновете?
- Искам да им благодаря за подкрепата, която ни оказват! В първите мачове бяха нашият 12-и играч, те винаги са ни подкрепяли и знам, че отново ще го направят в събота.
Още от категорията
![Крушарски: Здравейте от Хухуй, Локо тепърва ще бие още](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_krusharski-zdraveite-huhui-loko-teparva-427.jpg)
Крушарски: Здравейте от Хухуй, Локо тепърва ще бие още
![Обявиха колко ще е билетът за новата трибуна Спортклуб](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_obiaviha-kolko-shte-e-biletat-novata-485.jpg)
Обявиха колко ще е билетът за новата трибуна "Спортклуб"
![Шеф в Локомотив: Няма напрежение с Димитър Илиев](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_shef-lokomotiv-niama-naprezhenie-540.jpg)
Шеф в Локомотив: Няма напрежение с Димитър Илиев
Акценти
![Предрешено: Голяма строителна компания ще обновява кино „Космос” за 9,9 млн. лева](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_predresheno-goliama-stroitelna-076.jpg)
![По две обвинения и отстраняване за пиян полицай и катаджия, прикрил катастрофата му в Първомай](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_po-dve-obvineniia-i-otstraniavane-piian-685.jpg)
![Проектът за нов огромен парк в Южен напредва](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_proektat-nov-ogromen-park-yuzhen-501.jpg)
Проектът за нов огромен парк в "Южен" напредва
![Боклукчийски камион се заби в бетонна стена на бул. „Кукленско шосе”](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_boklukchiiski-kamion-se-zabi-betonena-341.jpg)
![Георги остава в ареста, адвокатът му: Телесните повреди на Дебора са от рискован секс](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_georgi-ostava-aresta-advokatat-mu-183.jpg)
![Мъжът, развявал половия си орган на Главната, „живеел” около Халите, но е неоткриваем за властите](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_mazhat-razviaval-poloviia-si-organ-747.jpg)
![Кметът предлага Северна тангента да спаси движението след изграждане на новия квартал във Филипово](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/10/381_predlagat-severna-tangenta-da-spasi-222.jpg)
![Гладиатор от Столипиново обикаля с каруца из Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_rimski-kolesnik-krastosva-plovdiv-728.jpg)
"Гладиатор" от Столипиново обикаля с каруца из Пловдив
![4-ма станаха жертва на „ало” измама в Пловдив: Хвърляли пари, за да заловят „ало” измамници](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/11/381_4-ma-stanaha-zhertva-alo-izmama-plovdiv-714.jpg)
Темите на Traffic News
![Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/02/07/381_nov-kvartal-sas-75-metrovi-148.jpg)
Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив
![Разследване! Бизнес за милиони от дъното на Марица - Част I](https://cdn2.trafficnews.bg/2025/01/26/381_razsledvane-biznes-milioni-danoto-103.jpg)