
Локомотив ще гостува на Лудогорец в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Двубоят е днес от 18:00ч. на стадиона в Разград.
Локомотив защитава трофея си от миналата година, като тимът спечели трофея последните три сезона и не е губил в мач за Купата от 25 октомври 2017-а година, когато тимът беше елиминиран на осминафиналите от Славия с 2:1 след продължения.
Локомотив стигна до четвъртфиналите, след като отстрани доста трудно два тима от Трета лига - Загорец на 1/16 финалите с 4:3 след продължение и Беласица у дома с 2:1. Лудогорец отстрани Спортист Своге с 3:1, а на осминафиналите имаше тежък мач с Царско село, който спечели с 2:1.
В последния кръг в първенството Локомотив направи 1:1 у дома с Берое, а Лудогореци победи Арда у дома с 1:0.
През този сезон двата отбора се срещнаха три пъти. Локомотив успя да победи два пъти - във финала за Суперкупата, който беше спечелен с 1:0 в Разград и в среща от първенството в Пловдив, която завърши с успех с 3:2 на "смърфовете", а Лудогорец спечели в Разград с 3:1.
Ако се стигне до равенство в редовното време следва продължения. Ако и след продълженията не бъде излъчен победител крайният изход ще бъде излъчен след изпълнение на дузпи.
За Локомотив аут са трайно контузените Мартин Луков и Лукас Масоеро. В състава на "смърфовете" се завръща капитанът Димитър Илиев, който заради травма пропусна мача с Берое.
За Лудогорец трайно контузен е Антон Недялков.
Съдия на двубоя ще бъде Драгомир Драганов.
Вероятни състави:
Лудогорец: Пламен Илиев, Джордан Икоко, Жозуе Са, Оливие Вердон, Сисиньо, Анисе, Елвис Ману, Доминик Янков, Каули, Кирил Десподов, Клаудиу Кешеру
Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Давид Малембана, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев
Още от категорията

Дубълът на Локо загуби домакинството си на Свиленград

Локо изгуби титуляр за два мача
