Манчестър Сити отстрани Ливърпул в страхотно голово шоу в осминафиналите за Карабао къп и победи с 3:2 като домакин. Това беше и първото голямо дерби след подновяването на клубния футбол след края на Мондиала в Катар.

В 10-та минута Де Бройне центрира в наказателното поле, където Холанд засече с крак отблизо за 1:0.

В 20-та минута Ливърпул изравни, след като Джеймс Милнър подаде по земя към Уилям Карвальо, който с хубав удар не остави шансове на вратаря на Сити за 1:1.

В 47-та минута Родри пусна дълъг пас в наказателното поле към Рияд Марез, който пое топката и с много атрактивен удар реализира за 2:1.

Ливърпул отговори още в следващата атака, когато Дарвин Нунес напредна и пусна към Мохамед Салах, който вкара на опразнената врата за 2:2.

Сити отново излезе напред в резултата в 58-та минута, когато Де Бройне центрира в наказателното поле, а Нейтън Ейк засече с глава за 3:2.

За четвъртфиналите освен Манчестър Сити се класираха още Манчестър Юнайтед, Лестър, Чарълтън, Нюкасъл, Нотингам, Саутхямптън и Уулвърхямптън.