Отборите на двамата български играчи в евротурнирите - ПАОК и АПОЕЛ Никозия не успяха да победят въпреки, че бяха фаворити в срещите си.

Кирил Десподов и неговият ПАОК загубиха с 0:1 от ФКСБ в Солун.

Бирлигеа в края на първата част откри резултата, а Олару беше изгонен в 56-та минута. Въпреки, че бяха с над половин час с човек повече ПАОК така и не успя да стигне до изравняване.

Десподов игра като титуляр и беше на терена до 83-та минута, когато беше заменен от Шортайър.

Георги Костадинов игра цял мач за АПОЕЛ Никозия при изненадващото равенство - 1:1 срещу Шамроук Роувърс в Ирландия.

АПОЕЛ също игра с човек повече над половин час, след акто Фаурджия си изкара червен картон.

Лаифис откри за кипърците в 58-та минута, но Уотс изравни в добавеното време.

ПАОК е 32-ри без точка в Лига Европа.

Така в общото класиране в Лигата на конференциите АПОЕЛ е на 18-то място с една точка.